DS-2CE56D0T-I2PFB (2.8 mm) 2 MP Turbo HD Camcorder Hikvision
View (form factor)
Dome
IR distance
20 meters
Recording
To HDD
Purpose
For home, For apartment, For shop, For office, Indoor, For country house
Features
Wide-angle, IR, High definition
Resolution
2 MP
Installation
Outdoor, Indoor
Specifications
Form Factor
Dome
Material
Plastic
Features
IR Backlight, Wide Angle
Frame Rate
1080p (1-25 fps)
IR Range
20 meters
Image Sensor
2MP CMOS
Power supply/consumption
DC 12V ±25% / 2.5 W
Size
Ф85х70 mm
Resolution
2 MP
Recording resolution
2 MP, 1920x1080
Viewing Angle
106.4°
Installation
Indoor, Outdoor
Sensitivity
0.01 Lux/F1.2 (Color), 0 Suite with IR
| Manufacturer | Hikvision |
| Camera type | HD-TVI camera |
| Resolution | 2 Mp |
| Type of shell | Dome |
| Connection type | Wired |
| Focal length | 2.8mm |
| Matrix Format | CMOS |
| PoE | No |
| Infrared illumination range | 20 m |
| Microphone | There is |
| Body material | Plastic |
| Colour | White |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 12 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.