IP camera POWERPLANT HFW2200ECO
Application: outdoor
Form factor: directional (Bullet)
Resolution: 2 MP
Matrix size: 1/2.8"
Aperture: f/1.2
ISO: 0.01 lux
Lens type: monofocal
Focal length: 3.6mm
Backlight: IR
Approximate illumination range: 30m
Video resolution: 1920×1080, 1280×960, 1280×720, 704×576 @25/30 fps
Format compression: H.264
Interface: Fast Ethernet
Video analytics: motion detection
line crossing
perimeter intrusion
Image enhancement technologies: 3D DNR (3D Noise Reduction)
Audio In: none
Audio Out: none
Siren: none
Local Storage: none
Lens mount : M12
Power supply: DC 12V, PoE (optional)
Max. power consumption: 5.5 W
Protection standard: IP66
Operating temperature range: -10...60 °C
Max. operating humidity: 90%
Colour: white
Dimensions: 49 × 87 x 100 mm
Weight: 390 g
Form factor: directional (Bullet)
Resolution: 2 MP
Matrix size: 1/2.8"
Aperture: f/1.2
ISO: 0.01 lux
Lens type: monofocal
Focal length: 3.6mm
Backlight: IR
Approximate illumination range: 30m
Video resolution: 1920×1080, 1280×960, 1280×720, 704×576 @25/30 fps
Format compression: H.264
Interface: Fast Ethernet
Video analytics: motion detection
line crossing
perimeter intrusion
Image enhancement technologies: 3D DNR (3D Noise Reduction)
Audio In: none
Audio Out: none
Siren: none
Local Storage: none
Lens mount : M12
Power supply: DC 12V, PoE (optional)
Max. power consumption: 5.5 W
Protection standard: IP66
Operating temperature range: -10...60 °C
Max. operating humidity: 90%
Colour: white
Dimensions: 49 × 87 x 100 mm
Weight: 390 g
| В наявності | Так |
| Manufacturer | PowerPlant |
| Camera type | IP camera |
| Resolution | 2 Mp |
| Type of shell | Cylindrical |
| Connection type | Wired |
| Focal length | 3.6 mm |
| Matrix Format | 1/2.8" |
| PoE | Yes |
| Infrared illumination range | 30 m |
| Protection | IP66 |
| Microphone | Not |
| Colour | White |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 12 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.