Videcam Hikvision DS-2CD1H43G0-IZ (2.8-12)
View (form factor)
Dome
IR distance
30 meters
Recording
To HDD
Purpose
For home, For apartment, For shop, For office, Indoor, For country house
Features
Wide-angle, IR, High definition
Resolution
4MP
Connection type
Wired, PoE power
Installation
Outdoor, Indoor
Features
Video compression
H.265/H.264/MJPEG
IR range
30 meters
Memory card
Micro SD/SDHC/SDXC up to 128 GB
Image sensor
1/3" Progressive Scan CMOS
Power/Consumption
12 VDC, 1 A, Max: 11 W
Resolution
4MP
Recording Resolution
4MP, 2560 x 1440
Viewing angle
92.8° - 29°
Installation
Indoor, Outdoor
Sensitivity
Color: 0.01 Lux @ (F1.2, AGC ON), 0.02 Lux @ (F1.6, AGC ON)
| Manufacturer | Hikvision |
| Camera type | IP camera |
| Resolution | 4 Mp |
| Type of shell | Dome |
| Connection type | Wired |
| Focal length | 2.8 - 12 mm |
| Matrix Format | 1/3“ |
| PoE | Yes |
| Infrared illumination range | 30 m |
| Protection | IP67 |
| Microphone | Not |
| Colour | White |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 12 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.