IP camera DAHUA DH-IPC-T1A20P (2.8)
Application: outdoor
Form factor: dome
Resolution: 2MP
Matrix size: 1/2.9"
Aperture: f/2.0
ISO: 0.1 lux
Lens type: monofocal
Focal length: 2.8mm
Horizontal angle of view: 105.5°
Vertical View Angle: 57°
Pan Angle: 360°
Tilt Angle: 90°
Backlight: IR
Approximate backlight operating range: 30m
Video resolution: 1920×1080 @25fps
Compression format: H.264+
H.264
Interface: Fast Ethernet
Video analytics: motion detection
Audio input: none
Audio output: none
Siren: none
Local Storage: none
Power: DC 12V, PoE
Max. power consumption: 4.2 W
Protection standard: IP67
Operating temperature range: -30...60 °C
Max. operating humidity: 95%
Colour: white
Dimensions: ø108 × 84.9 mm
Weight: 230 g
Form factor: dome
Resolution: 2MP
Matrix size: 1/2.9"
Aperture: f/2.0
ISO: 0.1 lux
Lens type: monofocal
Focal length: 2.8mm
Horizontal angle of view: 105.5°
Vertical View Angle: 57°
Pan Angle: 360°
Tilt Angle: 90°
Backlight: IR
Approximate backlight operating range: 30m
Video resolution: 1920×1080 @25fps
Compression format: H.264+
H.264
Interface: Fast Ethernet
Video analytics: motion detection
Audio input: none
Audio output: none
Siren: none
Local Storage: none
Power: DC 12V, PoE
Max. power consumption: 4.2 W
Protection standard: IP67
Operating temperature range: -30...60 °C
Max. operating humidity: 95%
Colour: white
Dimensions: ø108 × 84.9 mm
Weight: 230 g
| В наявності | Так |
| Manufacturer | DAHUA |
| Camera type | IP camera |
| Resolution | 2 Mp |
| Type of shell | Dome |
| Connection type | Wired |
| Focal length | 2.8mm |
| Matrix Format | 1/2.9" |
| PoE | Yes |
| Infrared illumination range | 30 m |
| Protection | IP67 |
| Microphone | Not |
| Colour | White |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 12 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.