DS-2CD1021-I(E) (4 mm) 2 MP IP video camera Hikvision (DS-2CD1021-I(E) (4 mm ))
View (form factor)
Cylindrical
IR distance
30 meters
Recording
HDD
Purpose
Home, Apartment, Shop, Office, Indoor, Country house
Features
Remote Viewing, IR LED
Resolution
2MP
Connection type
Wired, PoE power
Installation
Outdoor, Indoor
Characteristics
IR range
30 meters
Protection class
IP67
Matrix
1/2.7" progressive scan CMOS
Model
DS-2CD1021-I(E)
Lens
4mm
Manufacturer
Hikvision
Size
69x66x172 mm
Resolution
2 MP, 1920(H) x 1080(V)
Installation
Outdoor, indoor
Sensitivity
0.01 Lux (day), 0 Lux with IR
Cylindrical
IR distance
30 meters
Recording
HDD
Purpose
Home, Apartment, Shop, Office, Indoor, Country house
Features
Remote Viewing, IR LED
Resolution
2MP
Connection type
Wired, PoE power
Installation
Outdoor, Indoor
Characteristics
IR range
30 meters
Protection class
IP67
Matrix
1/2.7" progressive scan CMOS
Model
DS-2CD1021-I(E)
Lens
4mm
Manufacturer
Hikvision
Size
69x66x172 mm
Resolution
2 MP, 1920(H) x 1080(V)
Installation
Outdoor, indoor
Sensitivity
0.01 Lux (day), 0 Lux with IR
| Manufacturer | Hikvision |
| Camera type | IP camera |
| Resolution | 2 Mp |
| Type of shell | Cylindrical |
| Connection type | Wired |
| Focal length | 4 mm |
| Matrix Format | 1/2.7" |
| PoE | Yes |
| Infrared illumination range | 30 m |
| Protection | IP67 |
| Microphone | Not |
| Colour | White |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 12 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.