Videcam Imou IPC-L26P (2.8)
Application: outdoor
Form factor: specialized
Resolution: 2 MP
Matrix size: 1/2.7"
Lens Type: Monofocal
Focal Length: 2.8mm
Horizontal Viewing Angle: 118°
Vertical Viewing Angle: 63°
Backlight : IR
Approximate illumination range: 10m
Video resolution: 1920×1080 @25fps
Compression format: H.265
H.264
Interface: Wi-Fi
Wi-Fi: 802.11n (2.4GHz)
Video analytics: motion detection
Audio input: built-in Microphone
Audio output: Built-in speaker
Siren: 110 dB
Local storage: Micro-SD slot up to 256GB
Power: AC 100-240V
Max. power consumption: 40 W
Protection standard: IP65
Operating temperature range: -30...50 °C
Max. operating humidity: 95%
Colour: white
Dimensions: 237.2 x times; 317.3 x 171.8 mm
Weight: 1800 g
Form factor: specialized
Resolution: 2 MP
Matrix size: 1/2.7"
Lens Type: Monofocal
Focal Length: 2.8mm
Horizontal Viewing Angle: 118°
Vertical Viewing Angle: 63°
Backlight : IR
Approximate illumination range: 10m
Video resolution: 1920×1080 @25fps
Compression format: H.265
H.264
Interface: Wi-Fi
Wi-Fi: 802.11n (2.4GHz)
Video analytics: motion detection
Audio input: built-in Microphone
Audio output: Built-in speaker
Siren: 110 dB
Local storage: Micro-SD slot up to 256GB
Power: AC 100-240V
Max. power consumption: 40 W
Protection standard: IP65
Operating temperature range: -30...50 °C
Max. operating humidity: 95%
Colour: white
Dimensions: 237.2 x times; 317.3 x 171.8 mm
Weight: 1800 g
| В наявності | Так |
| Manufacturer | imou |
| Camera type | IP camera |
| Resolution | 2 Mp |
| Type of shell | Specialized |
| Connection type | Wireless |
| Focal length | 2.8mm |
| Matrix Format | 1/2.7" |
| PoE | No |
| Infrared illumination range | 10 m |
| Protection | IP65 |
| Microphone | There is |
| Colour | White |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 12 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.