DAHUA DH-HAC-HFW1230SP (2.8) security camera (DH-HAC-HFW1230SP (2.8 mm) ))
Form Factor: Directional
Video Signal Type: CVBS
AHD
HD-CVI
HD-TVI
Resolution: 2MP
Image sensor: 1/2.8"
Aperture: f/1.6
ISO: 0.005 lux
Lens type: monofocal
Focal length: 2.8mm
Horizontal angle of view: 106°
Pan angle: 0...360°
Tilt angle: 0... 90 °
Backlight: IR
Backlight range: 30m
Maximum video resolution: 1920× 1080
Maximum frame rate (PAL): 30 fps
Interfaces and ports: 1 × BNC
Signal-to-noise ratio: 65dB
Advanced features: motion detection
privacy masks
Image enhancement technologies: DWDR (software dynamic range)
BLC (backlight compensation)
HLC (high light compensation)
Audio input: none
Audio output: none
Power supply: DC 12V
Max. power consumption: 4.5 W
Protection standard: IP67
Operating temperature: -40...60 °C
Max. operating humidity: 90%
Dimensions: 164.7× 70 x 71.6 mm
Weight: 360 g
Video Signal Type: CVBS
AHD
HD-CVI
HD-TVI
Resolution: 2MP
Image sensor: 1/2.8"
Aperture: f/1.6
ISO: 0.005 lux
Lens type: monofocal
Focal length: 2.8mm
Horizontal angle of view: 106°
Pan angle: 0...360°
Tilt angle: 0... 90 °
Backlight: IR
Backlight range: 30m
Maximum video resolution: 1920× 1080
Maximum frame rate (PAL): 30 fps
Interfaces and ports: 1 × BNC
Signal-to-noise ratio: 65dB
Advanced features: motion detection
privacy masks
Image enhancement technologies: DWDR (software dynamic range)
BLC (backlight compensation)
HLC (high light compensation)
Audio input: none
Audio output: none
Power supply: DC 12V
Max. power consumption: 4.5 W
Protection standard: IP67
Operating temperature: -40...60 °C
Max. operating humidity: 90%
Dimensions: 164.7× 70 x 71.6 mm
Weight: 360 g
| Manufacturer | DAHUA |
| Camera type | HD-CVI |
| Resolution | 2 Mp |
| Type of shell | Cylindrical |
| Connection type | Wired |
| Focal length | 2.8mm |
| Matrix Format | 1/2.8" |
| PoE | No |
| Infrared illumination range | 30 m |
| Protection | IP67 |
| Microphone | Not |
| Colour | White |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 12 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.