Videcam Hikvision DS-2CE10HFT-F (2.8)
Type (form factor)
Cylindrical
Recording
To HDD
Purpose
For home, For apartment, For shop, For office, Indoor, Outdoor
Features
IR, High Definition, ColorVu
Resolution
5 MP
Installation
Outdoor, Indoor
Specifications
Format support
TVI / AHD / CVI / CVBS
IR range
20 meters
Protection class
IP67
Matrix
5MP CMOS
Lens
3.6
Resolution
5MP
Recording resolution
5MP, 2560 x 1944
Installation
Internal , Street
Cylindrical
Recording
To HDD
Purpose
For home, For apartment, For shop, For office, Indoor, Outdoor
Features
IR, High Definition, ColorVu
Resolution
5 MP
Installation
Outdoor, Indoor
Specifications
Format support
TVI / AHD / CVI / CVBS
IR range
20 meters
Protection class
IP67
Matrix
5MP CMOS
Lens
3.6
Resolution
5MP
Recording resolution
5MP, 2560 x 1944
Installation
Internal , Street
| Manufacturer | Hikvision |
| Camera type | HD-TVI camera |
| Resolution | 5 MP |
| Type of shell | Cylindrical |
| Connection type | Wired |
| Focal length | 3.6 mm |
| Matrix Format | CMOS |
| PoE | No |
| Infrared illumination range | 20 m |
| Protection | IP67 |
| Microphone | Not |
| Colour | White |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 12 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.