MP 402SPF MONO A4 MFP (417706)
RICOH MP 402SPF - monochrome A4 MFP: laser copier, network PCL printer and color scanner - with a print / copy speed of 40 pages per minute and a pre-installed single-pass double-sided automatic document feeder, SuperG3 fax. 10.1" color touch screen. The latest generation controller GWNX, 1200x1200 dpi, 2048 MB, HDD 320 Gb). PCL5e, PCL6, XPS, Adobe® PostScript® 3™, USB 2.0, Ethernet 10 base-T/100 base-TX/1000 base-T, 52 - 162 g/m², 500-sheet tray + 100 bypass tray (max 1600). 3 - 10 thousand prints per month. Peak up to 150 thousand per month. Resource 5 years or 600 thousand .
| В наявності | Так |
| Type of | Multifunction device |
| Manufacturer | Ricoh |
| Wi-Fi | Yes |
| USB | Yes |
| Ethernet | Yes |
| Type of printing | Laser printing |
| Print speed | 40 ppm |
| Maximum print speed | 40 ppm |
| Resolution | 1200x1200 |
| Connection Interfaces | не задано |
| Power supply | 220 V |
| Power consumption | 1140 W |
| Dimensions | 510x476x 483 |
| Dimensions | 510x476x 483 |
| Weight | 26 kg |
| Weight | 26 kg |
| Type of | Multifunction device |
| Colour | White |
| Colour | White |
| Printing technology | Laser |
| Check Auto Cut | Missing |
| Type of printing | Black and white |
| Interfaces | USB |
| Maximum print width | 210 mm |
| Type of | Multifunction device |
| LPT (Centronics) | Not |
| Type of printing | Laser |
| Chromaticity | Monochrome |
| Maximum format | A4 |
| Fax | Yes |
| Duplex | Yes |
| Automatic Document Feeder | Yes |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 12 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.