Videcam DAHUA DH-HAC-HDW1400TLMQP 2.8mm (DH-HAC-HDW1400TLMQP (2.8))
Form Factor: Dome
Video Signal Type: CVBS
AHD
HD-CVI
HD-TVI
Resolution: 4MP
Image sensor: 1/2.7"
ISO: 0.02 lux
Lens type: monofocal
Horizontal angle of view: 125 °
Vertical viewing angle: 56°
Diagonal viewing angle: 105°
Backlight: IR
Backlight range: 30m
Maximum video resolution: 2560 × 1440
Maximum frame rate (PAL): 30 fps
Interfaces and ports: 1× BNC
Signal-to-noise ratio: 65dB
Advanced features: motion detection
privacy masks
Image enhancement technologies: DWDR (software dynamic range)
BLC (backlight compensation)
HLC (high light compensation)
Audio in: none
Audio out: none
Lens mount: M12
Max . power consumption: 3.2W
Protection standard: IP67
Max. operating humidity: 95%
Weight: 330g
Video Signal Type: CVBS
AHD
HD-CVI
HD-TVI
Resolution: 4MP
Image sensor: 1/2.7"
ISO: 0.02 lux
Lens type: monofocal
Horizontal angle of view: 125 °
Vertical viewing angle: 56°
Diagonal viewing angle: 105°
Backlight: IR
Backlight range: 30m
Maximum video resolution: 2560 × 1440
Maximum frame rate (PAL): 30 fps
Interfaces and ports: 1× BNC
Signal-to-noise ratio: 65dB
Advanced features: motion detection
privacy masks
Image enhancement technologies: DWDR (software dynamic range)
BLC (backlight compensation)
HLC (high light compensation)
Audio in: none
Audio out: none
Lens mount: M12
Max . power consumption: 3.2W
Protection standard: IP67
Max. operating humidity: 95%
Weight: 330g
| Manufacturer | DAHUA |
| Camera type | HD-CVI |
| Resolution | 4 Mp |
| Type of shell | Dome |
| Connection type | Wired |
| Focal length | 2.8mm |
| Matrix Format | 1/2.7" |
| PoE | No |
| Infrared illumination range | 30 m |
| Protection | IP67 |
| Microphone | Not |
| Colour | White |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 12 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.