Монітор ASUS ROG Strix XG27AQ (90LM06U0-B01370)
Монітор ASUS ROG Strix XG27AQ 27", IPS, 2560 х 1440, 170 Гц, 16:9, 400 кд/м2, 1000:1, 35 Вт, 16.7 Вт, 2 х (408~508) x 255 мм, чорний
| Screen surface | Matt |
| Interfaces and Connections | 2 x HDMI |
| Viewing angles (horiz. / vertical .) | 178/178 |
| Position adjustment | Monitor rotation (Swivel) |
| Monitor Type | Frameless |
| VESA | 100mm x 100mm |
| Brightness | 400 cd/m 2 |
| Image Enhancement Technologies | Flicker Free, GamePlus, GameVisual, Color Temperature Selection, Shadow Boost, Color Accuracy, Gamma adjustment |
| Update frequency | 170 Hz |
| Built-in speakers | There is |
| В наявності | Так |
| Modification | 90LM06U0-B01370 |
| Type of | Monitor |
| Manufacturer | Asus |
| HDMI | Yes |
| VGA | Not |
| DVI | Not |
| DisplayPort | Yes |
| Webcam | Not |
| Warranty | 36 months |
| Colour | The black |
| For gamers | Yes |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Monitor diagonal | 27 |
| Screen resolution | 2560x1440 |
| Matrix type | IPS/S-IPS |
| Screen size, inches | 27-28" |
| 3D support | Not |
| Backlight | LED (led backlight) |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.