DS-2CD2T85G1-I8 (6 mm) 8 MP IP video camera Hikvision (DS-2CD2T85G1-I8 (6.0))
View (form factor)
Cylindrical
IR distance
80 meters
Recording
To SD memory card, To HDD
Purpose
For home, For apartment, For shop, For office, Indoor, For country house
Features
High-definition, Remote viewing, IR illumination
Resolution
8 MP
Connection type
Wired, PoE power
Installation
Outdoor, Indoor
Specifications
Weight
1kg
Frame rate
3840x2160 @ 20 fps
Video compression
H.265+ / H.265 / H.264+ / H.264
IR range
80 meters
Memory card
Micro SD up to 128 GB
Matrix
1/2" Progressive Scan CMOS
Power/Consumption
DC 12V / PoE (802.3af)
Size
Φ105 × 289.5 mm
Resolution
8 MP
Viewing Angle
50°
Installation
Outdoor, Indoor
Sensitivity
0.008 Lux @ (F1.2, AGC ON), 0.014 Lux @ (F1.6, AGC ON)
Cylindrical
IR distance
80 meters
Recording
To SD memory card, To HDD
Purpose
For home, For apartment, For shop, For office, Indoor, For country house
Features
High-definition, Remote viewing, IR illumination
Resolution
8 MP
Connection type
Wired, PoE power
Installation
Outdoor, Indoor
Specifications
Weight
1kg
Frame rate
3840x2160 @ 20 fps
Video compression
H.265+ / H.265 / H.264+ / H.264
IR range
80 meters
Memory card
Micro SD up to 128 GB
Matrix
1/2" Progressive Scan CMOS
Power/Consumption
DC 12V / PoE (802.3af)
Size
Φ105 × 289.5 mm
Resolution
8 MP
Viewing Angle
50°
Installation
Outdoor, Indoor
Sensitivity
0.008 Lux @ (F1.2, AGC ON), 0.014 Lux @ (F1.6, AGC ON)
| В наявності | Так |
| Manufacturer | Hikvision |
| Camera type | IP camera |
| Resolution | 8 MP |
| Type of shell | Cylindrical |
| Connection type | Wired |
| Focal length | 6 mm |
| Matrix Format | 1/2.4" |
| PoE | Yes |
| Infrared illumination range | 80 m |
| Protection | IP67 |
| Microphone | Not |
| Colour | White |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 12 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.