Videcam DAHUA DH-HAC-HDW2501TMQP-A (2.8)
Model: DH-HAC-HDW2501TMQP-A (2.8)
Form Factor: dome
Video Signal Type: HD-CVI
Resolution: 5 MP
Image sensor: 1/2.8"
Aperture: f/1.6
ISO: 0.001 lux
Lens type: monofocal
Focal Length: 2.8mm
Horizontal Viewing Angle: 111°
Vertical Viewing Angle: 58°
Diagonal Viewing Angle: 132°
Backlight: IR
Backlight range: 60m
Maximum video resolution: 2880× 1620
Maximum frame rate (PAL): 25 fps
Interfaces and ports: 1× BNC
Advanced Features: Motion Detection
Hardware Dynamic Range (WDR): 120 dB
Image Enhancement Technologies: 3D DNR (3D Noise Reduction)
BLC ( backlight compensation)
HLC (high light compensation)
Audio input: 1 input + built-in microphone
Audio output: none
Power supply: DC 12V
> Max. power consumption: 6 W
Protection standard: IP67
Operating temperature: -40...60 °C
Max. operating humidity: 95%
Dimensions: ø106 × 99.2 mm
Weight: 430 g
Form Factor: dome
Video Signal Type: HD-CVI
Resolution: 5 MP
Image sensor: 1/2.8"
Aperture: f/1.6
ISO: 0.001 lux
Lens type: monofocal
Focal Length: 2.8mm
Horizontal Viewing Angle: 111°
Vertical Viewing Angle: 58°
Diagonal Viewing Angle: 132°
Backlight: IR
Backlight range: 60m
Maximum video resolution: 2880× 1620
Maximum frame rate (PAL): 25 fps
Interfaces and ports: 1× BNC
Advanced Features: Motion Detection
Hardware Dynamic Range (WDR): 120 dB
Image Enhancement Technologies: 3D DNR (3D Noise Reduction)
BLC ( backlight compensation)
HLC (high light compensation)
Audio input: 1 input + built-in microphone
Audio output: none
Power supply: DC 12V
> Max. power consumption: 6 W
Protection standard: IP67
Operating temperature: -40...60 °C
Max. operating humidity: 95%
Dimensions: ø106 × 99.2 mm
Weight: 430 g
| Manufacturer | DAHUA |
| Camera type | HD-CVI |
| Resolution | 5 MP |
| Type of shell | Dome |
| Connection type | Wired |
| Focal length | 2.8mm |
| Matrix Format | 1/2.8" |
| PoE | No |
| Infrared illumination range | 60 m |
| Protection | IP67 |
| Microphone | There is |
| Colour | White |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 12 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.