Videcam Hikvision DS-2CE17D0T-IT5F (C) (6.0)
2 MP multi-format Turbo HD camcorder, Supports TVI / AHD / CVI / CVBS, Sensitivity: 0.01 lx / F1.2(day), 0 lx IR, Lens: f=6mm (field of view 52°), Features: HLC , BLC, AGC, DWDR, 2D-DNR, day/night (ICR), Interfaces: switchable analog output BNC, IR illumination 80 meters, IP67, DC 12V / 5W, f79x217x75mm, 320g Matrix 2 MP CMOS
Min. sensitivity 0.01 lx, 0 s IR
Shutter speed 1 / 25 - 1 / 50,000 s
Day / night mode IR filter
Noise reduction (DNR) 2D
Axis adjustment rotation: 0 - 360° , tilt: 0 - 180°, rotation: 0 - 360°
Focal length 6mm
Viewing angles H: 52°, V: 30°, L: 58°
Lens mount M12
Type IR illumination
Illumination distance 80 m
Max. resolution 1080P 25fps
BLC Supports
HLC Supports
Gain control (AGC) Supports
White balance auto / manual
DWDR Supports
12V DC power
Power consumption 5 W
Operating temperature -40 °C - 60 °C
Degree of protection IP67
Dimensions 78.9 × 75.4 × 216.6 mm
Weight 320 g
| Manufacturer | Hikvision |
| Camera type | HD-TVI camera |
| Resolution | 2 Mp |
| Type of shell | Cylindrical |
| Connection type | Wired |
| Focal length | 6 mm |
| Matrix Format | CMOS |
| PoE | No |
| Infrared illumination range | 80 m |
| Protection | IP67 |
| Microphone | Not |
| Colour | White |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 24 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.