IP camera HIKVISION DS-2CD1323G0-IUF(C) (2.8) (DS-2CD1323G0-IUF (C) (2.8))
Application: indoor
outdoor
Form factor: dome
Resolution: 2 MP
Matrix size: 1/2.7"
Light sensitivity: 0.01 lux
Lens type: monofocal
Focal length: 2.8mm
Aperture: F2.0
Horizontal viewing angle: 112°
Vertical viewing angle: 60°
Backlight: IR
Approximate illumination range: 30m
Video resolution: 1920×1080, 1280×720 @25fps
Compression format: H.265+
H.265
H.264+
H.264
MJPEG
Image enhancement technologies: 3D NR (3D noise reduction)
BLC (backlight compensation)
Interface: Fast Ethernet
Audio In: built-in microphone
Audio Out: none
Siren: none
Local Storage: Micro-SD slot up to 256GB
Pet Power: DC 24V, PoE (802.3af)
Max. power consumption: 6.5 W
Protection standard: IP67
Operating temperature range: -30...60 °C
Max. operating humidity: 95%
Colour: white
Dimensions: ø110 × 85 mm
Weight: 320 g
| Manufacturer | Hikvision |
| Camera type | IP camera |
| Resolution | 2 Mp |
| Type of shell | Dome |
| Connection type | Wired |
| Focal length | 2.8mm |
| Matrix Format | 1/2.7" |
| PoE | Yes |
| Infrared illumination range | 30 m |
| Protection | IP67 |
| Microphone | There is |
| Colour | White |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 12 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.