Projection screens Elite Screens 99" 177,8Х177,8 (T99UWS1)
Mobile screen with tripod in a sturdy case, suitable for daily use. An automatic locking mechanism controls the height adjustment. The black backside of the material prevents the penetration of light. Equipped with a standard keystone remover. The screen is made of durable and easy-washable material MaxWhite.
| Screen format | 1: 1 |
| diagonal | from 60 "to 100" |
| Diagonal projection screen | 99 " |
| Material | MaxWhite |
| Colour | black |
| remote control | not |
| Volume | 41820 cu. cm. |
| Weight | 8500 grams |
| Length | 2050 mm |
| Width | 120 mm |
| Height | 170 mm |
| В наявності | Так |
| Manufacturer | Elite Screens |
| Type of | Projection screen |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 24 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.
With this product also bought
See also
Екран для проектора Equipify PSBC150 (з механізмом поверн. наст.-стел.150" (4:3) 300*220)
Art: PSBC150
ID: 865995
Desktop screen Epson ELPSC32 4:3, 50'', 1x0.76 m , MW (V12H002S32)
Art: V12H002S32
ID: 429983
Proektsii screen on trinos, mobline 72"(16:9)160*89cm ELITE SCREENS T72UWH
Art: T72UWH
ID: 320203
Shipping
Shipping options:
Payment
Payment options:
Warranty, Exchange/Refund
Warranty service is provided by the manufacturer, its period is specified in the coupon and on the website. The warranty period depends directly on the manufacturer and is valid for the entire time. They are denied warranty service only if the goods were damaged or a breakdown occurred due to the user's fault.
If the warranty card does not come bundled with instructions, the store issues it. Representative offices of manufacturers in Ukraine assume responsibility for warranty service.
At the end of the warranty period, experts at the exe.ua service center are ready to help with the repair and maintenance of any equipment.
According to the law, the buyer has the right to return the product without giving a reason within 14 days, but in this case it should not be used, all documents and packaging to it are saved. Kievans will be able to arrive at the address. Riga 8A, BC "Fargo", of. 106 Monday through Friday. Opening hours from 12:00 to 18:00. You should have a purchase check and an ID with you. For residents of other cities it is possible to exchange, service and return by sending to the "New Mail" in the package must attach a scan copy of the warranty card.