Videcam DAHUA DH-HAC-HFW1500CMP (2.8)
Form factor: directional
Video signal type: HD-CVI
Resolution: 5 MP
Image sensor: 1/2.7"
Aperture: f/1.6
ISO: 0.005 lux
Lens type: monofocal
Focal length: 2.8mm
Horizontal angle of view: 111°
Vertical View Angle: 58°
Diagonal View Angle: 132°
Pan Angle: 0...360°
Tilt angle: 0...90°
Backlight: IR
Backlight range: 30m
Maximum video resolution: 2880× 1620
Maximum frame rate (PAL): 25 fps
Interfaces and ports: 1× BNC
Picture Enhancement Technologies: DWDR (Program Dynamic Range)
BLC (Backlight Compensation)
HLC (High Light Compensation)
Audio Input: None
Audio output: none
Power supply: DC 12V
Max. power consumption: 3.7 W
Protection standard: IP67
Operating temperature: -40...60 °C
Max. operating humidity: 95%
Dimensions: ø70 × 167 mm
Weight: 330 g
Video signal type: HD-CVI
Resolution: 5 MP
Image sensor: 1/2.7"
Aperture: f/1.6
ISO: 0.005 lux
Lens type: monofocal
Focal length: 2.8mm
Horizontal angle of view: 111°
Vertical View Angle: 58°
Diagonal View Angle: 132°
Pan Angle: 0...360°
Tilt angle: 0...90°
Backlight: IR
Backlight range: 30m
Maximum video resolution: 2880× 1620
Maximum frame rate (PAL): 25 fps
Interfaces and ports: 1× BNC
Picture Enhancement Technologies: DWDR (Program Dynamic Range)
BLC (Backlight Compensation)
HLC (High Light Compensation)
Audio Input: None
Audio output: none
Power supply: DC 12V
Max. power consumption: 3.7 W
Protection standard: IP67
Operating temperature: -40...60 °C
Max. operating humidity: 95%
Dimensions: ø70 × 167 mm
Weight: 330 g
| Manufacturer | DAHUA |
| Camera type | HD-CVI |
| Resolution | 5 MP |
| Type of shell | Cylindrical |
| Connection type | Wired |
| Focal length | 2.8mm |
| Matrix Format | 1/2.7" |
| PoE | No |
| Infrared illumination range | 30 m |
| Protection | IP67 |
| Microphone | Not |
| Colour | White |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 12 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.