Monitor BENQ PD3420Q (9H.LJHLB.QPE)
Screen diagonal: 34"
Maximum resolution: 3440 × 1440
Aspect ratio: 21:9
Matrix type: IPS
Response time: 5 ms
Screen surface: matte
Display brightness : 350 cd/m²
Contrast: 1000 :1
Refresh rate: 60 Hz
Horizontal viewing angle: 178 °
Vertical viewing angle : 178 °
Maximum number of colors: 1.07 billion
HDR: DisplayHDR 400
HDR10
sRGB: 100 %
DCI- P3: 98%
Video connectors: 1 × DisplayPort (in)
1 × DisplayPort USB-C
2 x HDMI
Audio jacks: output
USB hub: 3 × USB 3.1
Built-in speakers: 2 × 2.5 W
Ergonomics: height adjustment
Inclination angle: -5...20 °
Wall mounting (VESA): 100 × 100 mm
Power consumption (max.): 185 W
Power consumption (standard): 50 W
Power consumption (standby): 0.5 W
Dimensions (without stand ): 825.8 × 371.5 x 87.4 mm
Dimensions: 825.8 × 445.3...595.4 × 244.3 mm
Weight (without stand): 6.9 kg
Weight: 9.3 kg
Frame color: black
Maximum resolution: 3440 × 1440
Aspect ratio: 21:9
Matrix type: IPS
Response time: 5 ms
Screen surface: matte
Display brightness : 350 cd/m²
Contrast: 1000 :1
Refresh rate: 60 Hz
Horizontal viewing angle: 178 °
Vertical viewing angle : 178 °
Maximum number of colors: 1.07 billion
HDR: DisplayHDR 400
HDR10
sRGB: 100 %
DCI- P3: 98%
Video connectors: 1 × DisplayPort (in)
1 × DisplayPort USB-C
2 x HDMI
Audio jacks: output
USB hub: 3 × USB 3.1
Built-in speakers: 2 × 2.5 W
Ergonomics: height adjustment
Inclination angle: -5...20 °
Wall mounting (VESA): 100 × 100 mm
Power consumption (max.): 185 W
Power consumption (standard): 50 W
Power consumption (standby): 0.5 W
Dimensions (without stand ): 825.8 × 371.5 x 87.4 mm
Dimensions: 825.8 × 445.3...595.4 × 244.3 mm
Weight (without stand): 6.9 kg
Weight: 9.3 kg
Frame color: black
| В наявності | Так |
| Screen surface | Matt |
| Interfaces and Connections | 1 x H eadphone |
| Viewing angles (horiz. / vertical .) | 178/178 |
| Position adjustment | Monitor rotation (Swivel) |
| Monitor Type | For video editing |
| VESA | 100mm x 100mm |
| Brightness | 350 cd/m 2 |
| Image Enhancement Technologies | Flicker-Free |
| Update frequency | 60 Hz |
| Built-in speakers | There is |
| Modification | 9H.LJHLB.QPE |
| Type of | Monitor |
| Manufacturer | BenQ |
| HDMI | Yes |
| DVI | Not |
| DisplayPort | Yes |
| DisplayPort USB-C | Yes |
| VGA | Not |
| Webcam | Not |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 12 months |
| Colour | The black |
| For gamers | Not |
| Aspect ratio | 21:9 |
| Monitor diagonal | 34 |
| Screen resolution | 3440x1440 |
| Matrix type | IPS/S-IPS |
| Screen size, inches | Over 30" |
| 3D support | Not |
| Backlight | WLED (led backlight) |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.