Acoustic system Kisonli T-002A/23417 Brown
PC speaker Kisonli T-002A - compact loud and powerful for a computer, TV, smartphone MP3 or MP4 player with quality sound and volume control. Sound quality plays an important role when watching movies and listening to music. Various noises and distortions can spoil the impression of even the most luxurious blockbuster and exciting shooter. Kisonli T-002A computer speakers will enhance the sound of your favorite music with deep and rich bass. Home audio system Kisonli T-002A - active acoustics, which consists of 2 speakers with a built-in amplifier. The speaker system can be connected to a computer, tablet, phone, TV or a second sound source. The speakers accurately reproduce music of different genres. Specification:
Rated power: 3W x 2
Speaker rim size: 52mm x 2
Frequency response: 80Hz - 20kHz
Noise compression ratio signal to noise:> 65 dB
Impedance: 4 ohms
Connector: 3.5 mm jack and USB
Power supply: USB (5VDC )
Rated power: 3W x 2
Speaker rim size: 52mm x 2
Frequency response: 80Hz - 20kHz
Noise compression ratio signal to noise:> 65 dB
Impedance: 4 ohms
Connector: 3.5 mm jack and USB
Power supply: USB (5VDC )
| Body material | MDF |
| Type of | Acoustic system |
| Manufacturer | Kisonli |
| Karaoke | Not |
| FM tuner | Not |
| Display type | Not |
| Total Output Power (RMS) | 6 W |
| Built-in equalizer | Not |
| Number of preset stations | Not |
| Media support | Not |
| Colour | Tree |
| Nutrition | From USB |
| Interfaces | Jack 3,5 mm |
| Number of channels | 2.0 |
| Disc Playback Modes | Not |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 6 months |
| Number of channels | 2.0 |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.