TP-Link TL-MR3420 Router
Wireless router Up to 300Mbps 3G series with 3G support, USB 2.0 port for UMTS / HSPA / EVDO USB modem
1 10/100 Mbps WAN port, 4 10/100 Mbps LAN ports, auto-Negotiation and auto-MDI / MDIX support
| WAN port | USB 3G, Ethernet |
| Interfaces | 1 x 10/100 Mbps WAN (RJ45) 4 x 10/100 Mbps LAN (RJ45) 1 x USB 2.0 for UMTS / HSPA / EVDO USB modems |
| Wireless capabilities | IEEE 802.11n, IEEE 802.11g, IEEE 802.11b |
| Protocol support | PPPoE |
| The number of antennas | 2 |
| Antenna design | TL-MR3420 |
| Security features | Firewall NAT 64/128 bit encryption WEP, WPA-PSK / WPA2-PSK |
| Firewall Functions | Filtering by MAC / IP / Domain Name / Packages / URL / Applications Protection against DoS attacks, SYN flood, Ping of death |
| Other features | Backward Compatibility with 802.11n / b / g, IEEE 802.3 / 3u |
| Operating system support | Windows 98 / NT / 2000 / XP / Vista / 7 MacOS Netware UNIX or Linux |
| Dimensions and weight | 174 x 111 x 30 mm |
| В наявності | Так |
| Modification | TL-MR3420 |
| Type of | Router |
| Manufacturer | TP-Link |
| USB port (s) | Yes |
| 3G support | Yes |
| Weight of packing | 0.7 kg |
| Warranty | 12 months |
| Network connection type | Wireless |
| Wireless speed | Up to 300 Mbps |
| LAN port (s) | 4 LAN ports |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.