UTP cable Cat.6, LSZH, 4-pair, 500m Molex Premise Networks CAA-00325
PowerCat 6 U / UTP cable
The four-pair PowerCat 6 cable is designed for use in high-speed data transmission systems. The structure of the cable introduced a separator, which separates the individual twisted pairs, which improves its parameters such as NEXT and ELFEXT. The cable comes in versions of the outer sheath of polyvinyl chloride or non-combustible low-smoke halogen-free compound LSOH.
| Shell type | LSZH |
| Category | category 6 |
| Execution type | unshielded |
| Number in the bay | 500m |
| Volume | 40,000 cu. cm. |
| Weight | 15,000 grams |
| Length | 400 mm |
| Width | 400 mm |
| Height | 250 mm |
| В наявності | Так |
| Type of | Cable |
| Manufacturer | Molex |
| Type of protection | UTP |
| Category | cat 6 |
| Weight of packing | 9 kg |
| Length (m) | 500 |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.