U / FTP cable Cat.6A, LSZH, 4-pair, 500m Molex Premise Networks CAA-0322L-VL
PowerCat 6A U / FTP Cable
Designed for use in paths for signaling high-speed applications such as 10G Ethernet (10G Base-T). 4-pair cable with F / UTP structure with PVC sheaths and LSOH compound. The cable design minimizes intercable transient effects, provides the most complete protection of the transmitted signal and suppression of external interfering electromagnetic effects.
| Shell type | PVC |
| Category | category 6A |
| Execution type | screened |
| Number in the bay | 500m |
| Volume | 52,800 cu. cm. |
| Weight | 25,000 grams |
| Length | 400 mm |
| Width | 400 mm |
| Height | 330 mm |
| В наявності | Так |
| Type of | Cable |
| Manufacturer | Molex |
| Type of protection | FTP |
| Category | cat 6a |
| Weight of packing | 9 kg |
| Length (m) | 500 |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.