FO patch cord 9/125 SM Duplex LC-SC, 2m Molex Premise Networks 91.9L.872.00200
The construction is a dense buffer with reinforcing aramid (Kevlar) threads. The outer shell is made of LSZH type material (does not support combustion, does not emit harmful substances). Available in 1, 2, 3 and 5 m lengths. Multimode connectors manufactured by Molex. 100% factory tested.
| optical fiber type | singlemode 9/125 |
| Performance | duplex |
| Volume | 484 cub. see |
| Weight | 40 grams |
| 220 mm | |
| Width | 220 mm |
| Height | 10 mm |
| В наявності | Так |
| Manufacturer | Molex |
| Type of | Fiber optic patch cord |
| Optical fiber type | Single mode |
| Type of optical connection | Duplex |
| Optical SC | Yes |
| Weight of packing | 9 kg |
| Length (m) | 2 |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.