Monitor BENQ EX240N (9H.LL6LB.QBE)
Screen size: 23.8"
Maximum resolution: 1920× 1080
Aspect Ratio: 16:9
Sensor Type: VA
Response Time: 1ms
Screen Surface: matte
Display Brightness : 250 cd/m²
Contrast ratio: 3000 :1
Refresh rate: 165Hz
Vertical refresh rate: 48...165Hz
Adaptive Screen Refresh Technology: AMD FreeSync
Horizontal Viewing Angle: 178°
Vertical Viewing Angle: 178°
Maximum Colors: 16.7M
HDR: HDR10
Video connectors: 1 × DisplayPort (input)
1 × HDMI
Audio jacks: out
Built-in speakers: 2 × 2.5 W
Tilt: -5...15 °
Wall mount (VESA): 100 × 100mm
Power Consumption (Max.): 40W
Power Consumption (Standard): 20W
Power Consumption (Standby): 0.5W
Dimensions (without stand) ): 540 × 344.9 x 67.7 mm
Dimensions: 540 × 421.7 x 182.6 mm
Weight (without stand): 3.7kg
Weight: 4.3kg
Frame color: black
Maximum resolution: 1920× 1080
Aspect Ratio: 16:9
Sensor Type: VA
Response Time: 1ms
Screen Surface: matte
Display Brightness : 250 cd/m²
Contrast ratio: 3000 :1
Refresh rate: 165Hz
Vertical refresh rate: 48...165Hz
Adaptive Screen Refresh Technology: AMD FreeSync
Horizontal Viewing Angle: 178°
Vertical Viewing Angle: 178°
Maximum Colors: 16.7M
HDR: HDR10
Video connectors: 1 × DisplayPort (input)
1 × HDMI
Audio jacks: out
Built-in speakers: 2 × 2.5 W
Tilt: -5...15 °
Wall mount (VESA): 100 × 100mm
Power Consumption (Max.): 40W
Power Consumption (Standard): 20W
Power Consumption (Standby): 0.5W
Dimensions (without stand) ): 540 × 344.9 x 67.7 mm
Dimensions: 540 × 421.7 x 182.6 mm
Weight (without stand): 3.7kg
Weight: 4.3kg
Frame color: black
| Screen surface | Matt |
| Interfaces and Connections | 1 x H eadphone |
| Viewing angles (horiz. / vertical .) | 178/178 |
| Position adjustment | Tilt adjustment |
| Monitor Type | Frameless |
| Brightness | 250 cd/m 2 |
| Image Enhancement Technologies | Brightness Intelligence Plus |
| Update frequency | 165 Hz |
| Built-in speakers | There is |
| В наявності | Так |
| Modification | 9H.LL6LB.QBE |
| Type of | Monitor |
| Manufacturer | BenQ |
| HDMI | Yes |
| DisplayPort USB-C | Not |
| VGA | Not |
| DVI | Not |
| DisplayPort | Yes |
| Webcam | Not |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 36 months |
| Colour | The black |
| For gamers | Yes |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Monitor diagonal | 23,8 |
| Screen resolution | 1920x1080 |
| Matrix type | VA |
| Screen size, inches | 23-23,8" |
| 3D support | Not |
| Backlight | WLED (led backlight) |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.