TP-LINK TL-R470T + Router
| Hardware | |
|---|---|
| Standards and Protocols | IEEE 802.3, 802.3u, 802.3x TCP / IP, DHCP, ICMP, NAT, PPPoE, SNTP, HTTP, DNS |
| Interface | 1 permanent WAN port 1 permanent Ethernet LAN port 3 variable Ethernet WAN / LAN ports |
| Data transmission medium | 10BASE-T: UTP cable categories 3, 4, 5 (max. 100 m) EIA / TIA-568 100 ohm STP (max. 100 m) 100BASE-TX: Category 5, 5e UTP cable (max. 100 m) EIA / TIA-568 100 ohm STP (max. 100 m) |
| Flash | 4 MB |
| DRAM | 64 MB |
| LED indicators | PWR (Power), SYS (System), WAN, LAN, WAN / LAN |
| Buttons | Reset button |
| Sizes (ShhDhV) | 209 x 126 x 26 mm |
| Nutrition | Built-in universal power supply Input power 100-240 VAC current ~ 50/60 Hz |
| Performance | |
|---|---|
| Number of simultaneous sessions | 10,000 |
| Basic functions | |
|---|---|
| DHCP | DHCP Server / Client DHCP reservation |
| MAC Cloning | Change WAN / LAN / DMZ MAC address |
| Switch Setup | Port mirroring Speed control Port setting Port Based VLAN |
| WAN connection type | Dynamic IP, Static IP, PPPoE, PPTP, L2TP, Dual Access, BigPond |
| Extended features | |
|---|---|
| Load balancing | Routing policy, reservation function of the Internet connection channel |
| Security | FTP / SIP / PPTP / IPsec / H.323 ALG, DoS Attack Protection, Ping of Death (Fake Ping), IP / MAC Address Binding |
| Traffic control | Bandwidth control, session limit |
| Routing | Static routing |
| Call forwarding | Virtual Server, Port Triggering, DMZ |
| Access Control List (ACL) | IP / MAC / URL / WEB filtering |
| Control | |
|---|---|
| Service | PPPoE server, E-Bulletin, dynamic DNS, UPnP |
| Support | Setting the time, diagnostics, firmware update, restore factory settings / reboot, save settings to backup file / restore, system log, remote control, statistics |
| Other | |
|---|---|
| Certificates | CE, FCC, RoHS |
| Contents of delivery | Load Balanced Router TL-R470T + Power cord Ethernet cable (RJ-45 connector) Instructions for configuring WAN / LAN ports CD with materials |
| System requirements | Microsoft® Windows® 98SE, NT, 2000, XP, Vista ™, Windows 7, MAC® OS, NetWare®, UNIX® or Linux |
| Environmental parameters | Operating temperature: from 0? up to 40? Storage temperature: from -40? up to 70? Humidity (operating mode): 10% - 90% non-condensing Humidity (during storage): 5% - 90% non-condensing |
| В наявності | Так |
| Modification | TL-R470T+ |
| Manufacturer | TP-Link |
| Type of | Router |
| Weight of packing | 1 kg |
| Warranty | 12 months |
| Network connection type | Wired |
| Wireless speed | Without wifi |
| LAN port (s) | 4 LAN ports |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.