Ink ColorWay Epson SP R270 / 290 RX500 TX650 200ml LMag (CW-EW650LM02)
ColorWay Epson SP R270/290 RX500 TX650 200ml ink LMag (CW-EW650LM02) is a quality ink for continuous ink supply systems, inkjet printers and MFPs. Among the main competitive advantages of ColorWay ink are: good color reproduction, image clarity, moisture and light resistance, budget price.
The continuous ink supply system solves the problem of economical printing and makes the purchase of an inkjet printer cost-effective. All you need is to periodically replenish ink in donors, the cost of which is much less than the cost of a full set of cartridges. When using CISS (Continuous Ink Supply System), as well as when refilling cartridges, ink is required, which can be pigmented or water-soluble .
| В наявності | Так |
| Manufacturer | Colorway |
| Type of | Cartridge |
| Ink type | Water soluble |
| Colour | Light Magenta (Photo Magenta) |
| Compatible with brand devices | Epson |
| Compatibility | не задано |
| Compatibility with models | Stylus Photo: 1410 / 790 Stylus Photo P: 50 Stylus Photo PX: 660 / 700 / 710 / 720 / 730 / 800 / 810 / 820 / 830 Stylus Photo R: 200 / 220 / 270 / 290 / 295 / 300 / 320 / 340 / 390 Stylus Photo RX: 500 / 590 / 600 / 610 / 615 / 620 / 640 / 690 / 700 Stylu |
| Ink color | Light Magenta |
| Colour | не задано |
| Capacity | 200 ml |
| Compatible with brand devices | не задано |
| Compatibility | не задано |
| Compatibility with models | не задано |
| For printer | не задано |
| Compatible with brand devices | Epson |
| Capacity | 200 ml |
| Type of | Compatible |
| Ink type | Water soluble |
| Weight of packing | 9 kg |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.