Ink ColorWay Epson SP R270/290 RX500 TX650 100ml Cyan (CW-EW650C01)
ColorWay Epson SP R270 / 290 RX500 TX650 Cyan (EW650C) - ink for the continuous ink supply system, inkjet printers and MFPs.
When using CISS, as well as when refilling cartridges, ink is required, which can be pigmented or water soluble. The advantage of pigment inks is that they are more resistant to light and water, do not blur when wet.
The advantage of using water-soluble inks is that they save a lot of money compared to pigment inks and ease of use, without the risk of drying in the print head.
Among the main competitive advantages of BlackWay are BlackWay: good color reproduction, image clarity, wet and lightfastness, low cost.
ColorWay Epson Cyan Ink (EW650C) is suitable for Epson printers and MFPs: SP R270 / 290 RX500 TX650
| В наявності | Так |
| Manufacturer | Colorway |
| Type of | Ink |
| Compatible with brand devices | Epson |
| Colour | не задано |
| Compatibility with models | Stylus Photo: 1410 / 790 Stylus Photo P: 50 Stylus Photo PX: 660 / 700 / 710 / 720 / 730 / 800 / 810 / 820 / 830 Stylus Photo R: 200 / 220 / 270 / 290 / 295 / 300 / 320 / 340 / 390 Stylus Photo RX: 500 / 590 / 600 / 610 / 615 / 620 / 640 / 690 / 700 Stylu |
| Compatible with brand devices | не задано |
| Ink color | Cyan |
| Compatibility with models | не задано |
| Capacity | 100 ml |
| Capacity | 100 ml |
| Type of | Compatible |
| Ink type | Water soluble |
| Weight of packing | 9 kg |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.