Десктоп ARTLINE Gaming HGWRTS (HGWRTSv13Win)
Персональний комп'ютер ARTLINE Gaming HGWRTS Intel (6p+0e)-Core i5-12400F 2.5-4.4GHz/Tower ARGB/2x8GB DDR4-3200/-/-/Windows 11 Home Advanced/480GB M.2 NVMe SSD /2TB/PRIME H610M-K D4/Radeon RX 6600 8GB/QUBE STORM Custom 600W/38міс .(HGWRTSv13Win)
| В наявності | Так |
| Interfaces and Connections | не задано |
| Type of | System unit |
| Manufacturer | ARTLINE |
| CPU | Intel Core i5-12xxx |
| Video adapter type | Discrete |
| Number of Cores | 6 |
| Graphics chip | Radeon RX 6600 |
| Video memory capacity, GB | 8 GB |
| Memory | 16 GB |
| SSD capacity | 480 GB |
| Hard disk capacity | 2 TB |
| OS | Windows 11 Home |
| BAREBONE system | Not |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 12 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.