Ink WWM HP № 21/130/140 (8767/8765)BL/pigm 100г (H30/BP-2)
WWM HP No. 21/130/140 (8767/8765) black pigment (H30 / BP-2) - ink for the continuous ink supply system, inkjet printers and MFP.
When using CISS, as well as when refilling cartridges, ink is required, which can be pigmented or water soluble. The advantage of pigment inks is that they are more resistant to light and water, do not blur when wet.
The advantage of using water-soluble inks is that they save a lot of money compared to pigment inks and ease of use, without the risk of drying in the print head.
Among the main competitive advantages of WWM HP ink No. 21/130/140 (8767/8765) black pigment (H30 / BP-2): good color reproduction, image clarity, moisture and light fastness, low cost.
| В наявності | Так |
| Manufacturer | WWM |
| Type of | Ink |
| Capacity | 100 ml |
| Type of | Compatible |
| Ink type | Pigment |
| Compatible with brand devices | Hewlett Packard |
| Colour | не задано |
| Compatibility with models | HP Deskjet 1000 J110a / 1000 J110c / 1000 J110d / J110e / 1050 AiO J410a / 1050 AiO J410b / 1050 AiO J410c / 1050 AiO J410d / 1050 AiO J410e / 1050A AiO J410a / 1050A AiO J410g / 1050A AiO J410h / 1051A AiO J410f / 2000 J210b / 2000 J210c / 2050 AiO J510a |
| Compatible with brand devices | не задано |
| Ink color | Black |
| Compatibility with models | не задано |
| Capacity | 100 ml |
| Weight of packing | 9 kg |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.