Multifunction device CANON i-SENSYS MF3010 (5252B004)
Canon i-SENSYS MF3010 (5252B004) - MFP for home and office. Differs in ease of use and good performance. Allows you to quickly copy, scan and print documents in high quality.
Distinctive features
This model is a functional device 3 in 1. A black and white printer, a scanner and a copier are combined in a compact package. Thanks to its modest size, the MFP can be placed both on the table and on a separate bedside table. It is considered a good option for offices where all 3 devices are usually needed.
Main distinctive features:
- Quick scan and copy. The first page appears within 12 seconds. This allows you to quickly scan or copy all the necessary documents.
- Quality printing. The printer prints documents at resolutions up to 1200x600 dpi. This ensures the clarity of the text and good detail of any graphic elements. Print speed is 18 pages per minute (the first - goes for 7.8 seconds).
- MF Toolbox. With this application, you can instantly send scanned documents by e-mail.
- The All-in-One cartridge is 725. On average, it is enough to print up to 1600 pages.
You can buy the MFP in the online store Exe.ua. Moreover, at a favorable price, which is 10-15% lower than that of others. And, given the cost of the device, the savings will turn out quite good. You can order goods from any city, because delivery is carried out throughout Ukraine.
| В наявності | Так |
| Type of | Multifunction device |
| Manufacturer | Canon |
| Wi-Fi | Not |
| USB | Yes |
| Ethernet | Not |
| Print speed | 18 p./min |
| Maximum print speed | 18 p./min |
| Resolution | 1200x600 |
| Connection Interfaces | не задано |
| Power supply | 220 V |
| Power consumption | 960 W |
| Dimensions | 372x276x254 |
| Dimensions | 372x276x254 |
| Weight | 8.2 kg |
| Weight | 8.2 kg |
| Type of | Multifunction device |
| Colour | The black |
| Colour | The black |
| Printing technology | Laser |
| Check Auto Cut | Missing |
| Ability to connect cash drawer | Not |
| Type of printing | Black and white |
| Interfaces | USB |
| Type of | Multifunction device |
| Type of printing | Laser printing |
| Operating system | LinuxMacOSWindows |
| Type of printing | Laser |
| Chromaticity | Monochrome |
| Maximum format | A4 |
| Fax | Not |
| Duplex | Not |
| Automatic Document Feeder | Not |
| Warranty | 12 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.