Cooler for the case Deepcool XFAN 120
Cooler for case Deepcool XFAN 120 is a cooler used for cooling of the PC case. The device will provide a flow of optimum air flow and will delight you with quiet operation. It is made of high quality plastic. Compatible with Intel LGA 1150/1155/1156 and LGA775. Low speed provides quiet operation.
| В наявності | Так |
| Air flow | 44.71 CFM |
| The size | 120 x 120 x 25 mm |
| Bearing type | HDB (hydrodynamic) |
| Noise level | 26dB |
| Fan power supply | 12V |
| Highlight color | Not |
| Current consumed by fans | 0.07 A |
| Maximum fan speed | 1300RPM |
| Fan power consumption | 0.84 W |
| Type of connection connector | 3pin |
| Weight | 180 g |
| Material | Plastic |
| Number of fans | 1 |
| Fan diameter | 120 mm |
| Main characteristics | |
| Type of | Fan |
| Manufacturer | DeepCool |
| Purpose | For the body |
| Fan size, mm | 120 |
| Fan speed, rpm | 1300 |
| Bearing type | Hydrodynamic |
| Maximum noise level, dB | 26 |
| Sizes, mm | 120x120x25 |
| Additionally | |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | |
| Warranty | 12 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.