LG LCD 34GP63AP-B 34" black UltraGear curved Gaming-Monitor (34GP63AP-B.AEU)
Aspect Ratio
21:9
Brightness (Typical, Minimum)
300cd (typ) / 240cd (Min)
Color Depth (Number of Colors)
167
Color Gamut (Typ.)
sRGB 99% (CIE1931)
Contrast Ratio
3000:1 (Typ.), 3000:1 (Min.)
Display Type
VA
Pixel Pitch (mm)
0.07725 x 0.23175 mm
Refresh Rate
160hz
Resolution
3440 x 1440
Response Time (GTG)
5ms (GtG at Faster)
Screen Size
34"
Viewing Angle
178(R/L), 178(U/D)
Adaptive Sync
AMD FreeSync™ Premium
Auto Input Switch
Yes
Black Stabilizer®
Yes
Color Calibrated
Yes
Crosshair®
Yes
Curved
Yes
Dual Controller
Yes
Dynamic Action Sync®
Yes
Flicker Safe
Yes
HDR (High Dynamic Range)
Yes
HDR Effect
Yes
Motion Blur Reduction Technology
Yes
OnScreen Control (OSC)
Yes
Reader Mode
Yes
Smart Energy Saving
Yes
DisplayPort
Yes
HDMI
Yes
Headphone Out
Yes
Display Position Adjustments
Tilt
Wall Mount Size (mm)
100 x 100 mm
MAXX Audio
Yes
DC Off (Max)
Less than 0.3W
Input
100-240 Vac, 50/60 Hz
Power Consumption (Max.)
45 W
Power Consumption (Typ.)
42 W
Power Save/Sleep Mode (Max)
Less than 0.5W
Type
External Power (Adapter)
Shipping Dimensions (WxHxD)
38.8" x 20.6" x 8.3"
Shipping Weight
23.6 lbs
With Stand (WxHxD)
31.2" x 22.6" x 12.3" (Up) 31.2" x 18.2" x12.3"(Down)
With Stand Weight
17.4 lbs
Without Stand (WxHxD)
31.2" x 14.1" x 3.6"
Without Stand Weight
12.8 lbs
Display Port
Yes
HDMI Cable
Yes
Country of origin
China
Limited Warranty
1 Year Parts and Labor
UPC
195174043479
21:9
Brightness (Typical, Minimum)
300cd (typ) / 240cd (Min)
Color Depth (Number of Colors)
167
Color Gamut (Typ.)
sRGB 99% (CIE1931)
Contrast Ratio
3000:1 (Typ.), 3000:1 (Min.)
Display Type
VA
Pixel Pitch (mm)
0.07725 x 0.23175 mm
Refresh Rate
160hz
Resolution
3440 x 1440
Response Time (GTG)
5ms (GtG at Faster)
Screen Size
34"
Viewing Angle
178(R/L), 178(U/D)
Adaptive Sync
AMD FreeSync™ Premium
Auto Input Switch
Yes
Black Stabilizer®
Yes
Color Calibrated
Yes
Crosshair®
Yes
Curved
Yes
Dual Controller
Yes
Dynamic Action Sync®
Yes
Flicker Safe
Yes
HDR (High Dynamic Range)
Yes
HDR Effect
Yes
Motion Blur Reduction Technology
Yes
OnScreen Control (OSC)
Yes
Reader Mode
Yes
Smart Energy Saving
Yes
DisplayPort
Yes
HDMI
Yes
Headphone Out
Yes
Display Position Adjustments
Tilt
Wall Mount Size (mm)
100 x 100 mm
MAXX Audio
Yes
DC Off (Max)
Less than 0.3W
Input
100-240 Vac, 50/60 Hz
Power Consumption (Max.)
45 W
Power Consumption (Typ.)
42 W
Power Save/Sleep Mode (Max)
Less than 0.5W
Type
External Power (Adapter)
Shipping Dimensions (WxHxD)
38.8" x 20.6" x 8.3"
Shipping Weight
23.6 lbs
With Stand (WxHxD)
31.2" x 22.6" x 12.3" (Up) 31.2" x 18.2" x12.3"(Down)
With Stand Weight
17.4 lbs
Without Stand (WxHxD)
31.2" x 14.1" x 3.6"
Without Stand Weight
12.8 lbs
Display Port
Yes
HDMI Cable
Yes
Country of origin
China
Limited Warranty
1 Year Parts and Labor
UPC
195174043479
| Monitor Type | не задано |
| VESA | 100mm x 100mm |
| Brightness | 300 cd/m 2 |
| Image Enhancement Technologies | не задано |
| Update frequency | 160 Hz |
| Built-in speakers | Not |
| Screen surface | Matt |
| Interfaces and Connections | не задано |
| Viewing angles (horiz. / vertical .) | 178/178 |
| Position adjustment | не задано |
| Modification | 34GP63AP-B.AEU |
| Type of | Monitor |
| Manufacturer | LG |
| HDMI | Yes |
| VGA | Not |
| DVI | Not |
| DisplayPort | Yes |
| DisplayPort USB-C | Not |
| Webcam | Not |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 24 months |
| Colour | The black |
| For gamers | Yes |
| Aspect ratio | 21:9 |
| 3D support | Not |
| Backlight | WLED (led backlight) |
| Monitor diagonal | 34 |
| Screen resolution | 3440x1440 |
| Matrix type | VA |
| Screen size, inches | Over 30" |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.