Модульний контактор 2п 25А 2НВ VF-RS-MC2O-25 VIDEX RESIST
Модульний контактор VIDEX RESIST. Контактор - це електрично-керований перемикач, який використовується для перемикання електричного кола при створенні або розриві з’єднання між джерелом живлення та навантаженням. Призначений для безпосереднього підключення до сильнострумових пристроїв. Використовується для автоматизації процесів в будівлях та спорудах для керування електродвигунами, вентиляцією, освітленням, опаленням та іншими видами навантаження. Не призначений для виконання функцій захисту від коротких замикань. Розрахований на використання не навченими спеціально людьми і не вимагає технічного обслуговування.
Корпус виготовлений із вогнетривкого поліаміду марки VO, який витримує до 960°С.
Відповідає стандарту ДСТУ EN 61095:2014. Не містить шкідливих речовин. Не підлягає утилізації з побутовими відходами.
| Вольтаж | 250В |
| Частота | 50/60 Гц |
| Размеры | 81mm x 18mm x 68mm |
| Рабочая температура | -5°C ~ + 60°С |
| IP | 20 / 40 (вмонтований) |
| Серия | RESIST |
| Количество в упаковке | 1шт |
| Материалы | Полиамид (корпус), латунь, медь, серебро (материалы контактов) |
| Количество полюсов | 2п |
| Отключающая способность по КЗ | 1.5кА |
| Сечение кабеля | 1.5-25мм² |
| Гарантийный срок | 2 года |
| Количество в коробе | 120шт |
| Вес | 125г |
| Штрих-код | 4820246485388 |
| Напруга ізоляції | 500В |
| Номінальна імпульсна напруга | 4000В |
| Номінальний струм AC-7a | 25А |
| Номінальний струм AC-7b | 9А |
| Підключення | Зверху |
| Тип контакту | 2НВ |
| Артикул | VF-RS-MC2O-25 |
| В наявності | Так |
| Manufacturer | VIDEX |
| Weight of packing | 9 kg |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.
See also
З"єднувач електричного кабелю, I-тип, 16A, 5P, 0.5-1.5/2.5 мм²,, IP68, Red (CNP295-C5)
Art: CNP295-C5
ID: 956098
Кабельний канал перфорований 40х60 мм довжина 2м ПВХ, сірий (RK 40X60_LD)
Art: RK 40X60_LD
ID: 954167
Multi-outlet STANDARD 3x2K+3 sockets, 16 A, with cable 1.5 m, color White/Grey (694549)
Art: 694549
ID: 930214
Double function plug - German std - 2P+E - 16 A socket - 250 V~ (050462)
Art: 050462
ID: 930210
Double function plug - German std - with switch - 16 A - 250 V~ (050409)
Art: 050409
ID: 930209
Механизм интернет розетки Ajax OutletCore (LAN) vertical white
Art: Ajax OutletCore (LAN) vertical white
ID: 901545
Механизм интернет розетки Ajax OutletCore (LAN) vertical black
Art: Ajax OutletCore (LAN) vertical black
ID: 901544
Multi-support single socket Mosaic - German standard - 2P+E - 2 modules - alu (079213)
Art: 079213
ID: 901137
Адаптер модульний з комп"ютерним роз"ємом RJ-45, 45х22,5х36 мм, PC-ABS, білий, (QD 45X22.5-RJ-45_HB)
Art: QD 45X22.5-RJ-45_HB
ID: 854862
Клемна колодка з натискними затискачами 6-провідна WAGO K223-6P для розподільних короб (K223-6P / 5)
Art: K223-6P / 5
ID: 847790
Shipping
Shipping options:
Payment
Payment options:
Warranty, Exchange/Refund
Warranty service is provided by the manufacturer, its period is specified in the coupon and on the website. The warranty period depends directly on the manufacturer and is valid for the entire time. They are denied warranty service only if the goods were damaged or a breakdown occurred due to the user's fault.
If the warranty card does not come bundled with instructions, the store issues it. Representative offices of manufacturers in Ukraine assume responsibility for warranty service.
At the end of the warranty period, experts at the exe.ua service center are ready to help with the repair and maintenance of any equipment.
According to the law, the buyer has the right to return the product without giving a reason within 14 days, but in this case it should not be used, all documents and packaging to it are saved. Kievans will be able to arrive at the address. Riga 8A, BC "Fargo", of. 106 Monday through Friday. Opening hours from 12:00 to 18:00. You should have a purchase check and an ID with you. For residents of other cities it is possible to exchange, service and return by sending to the "New Mail" in the package must attach a scan copy of the warranty card.