Memory module Crucial SoDIMM DDR2 2GB 800 MHz (CT25664AC800)
| Brief characteristics | 800 MHz, PC2-6400, CL5, 1.8V, Crucial, 1 bar |
|---|---|
| Manufacturer | Crucial |
| Model | SoDIMM DDR2 2GB 800 MHz |
| vendor code | CT25664AC800 |
| Purpose | For laptop |
| Memory | 2 GB |
| Memory type | DDR 2 |
| Bus frequency | 800 MHz |
| Bus bandwidth | PC2-6400 |
| Latency (timings) | CL5 |
| Rated voltage | 1.8V |
| Series | Crucial |
| Number of modules included | (Kit: 1x2GB) |
| Warranty |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.
Catalog