Розетка RJ45 кат. 5e UTP Legrand Valena Life, матовий чорний (756340)
Це розетка RJ45 категорії 5e від бренду Legrand серії Valena LIFE, виконана в елегантному чорному матовому кольорі. Розетка призначена для прихованого монтажу та встановлюється за допомогою гвинтової системи. Ідеально підходить для підключення Ethernet-кабелів, підтримуючи швидкість передачі даних до 1 Гбіт/с для надійного мережевого з',єднання. Пристрій відповідає стандартам захисту IP20, що робить його безпечним для використання в побутових умовах, а також має ударостійкість IK03. Додатково, розетка не містить галогенів, що підвищує її екологічну безпеку.
| Характеристика | Деталі |
|---|---|
| Продукт | Valena LIFE Розетка RJ45 Кат.5e UTP |
| Колір | Чорний матовий |
| Артикул | 756340 |
| Штрих-код | 3414972241106 |
| Ціна | 608.83 за штуку (без ПДВ) |
| Упаковка | 5 штук |
| Тип установки | Вбудована |
| Тип кріплення | Гвинтовий |
| Тип роз',єму | RJ45 8(8) |
| Категорія | 5E |
| Спосіб підключення | Клемма з проколюючими контактами / Роз',єм під прокол |
| Екрановані роз',єми | Немає |
| Екранований корпус | Немає |
| Клас захисту IP | IP20 |
| Механічне кодування | Немає |
| Кольорове кодування | Так |
| Ширина пристрою | 75 мм |
| Висота пристрою | 75 мм |
| Глибина пристрою | 37 мм |
| Глибина вбудовування | 27 мм |
| Ударостійкість | IK03 |
| Робоча температура | -5 до 35 °,C |
| Температура зберігання | -10 до 70 °,C |
| Без галогенів | Так (відповідає EN 50267-2-2) |
| Антибактеріальність | Немає |
| Метод монтажу | Прихований монтаж |
| В наявності | Так |
| Manufacturer | Legrand |
| Type of | Socket |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.
See also
Розетка двійник із заземленням HHT609W, USB+Type-C, 4А, зашита від перевантаження, підставка під тел
Art: HHT609W
ID: 804196
Розетка двійник із заземленням HHT609W, USB+Type-C, 3.4А, зашита від перевантаження, White , White
Art: HHT609
ID: 804195
Network socket RJ45 STP6a 2x2 (socket), external LSA Metal, white (75.06.8721-64)
Art: 75.06.8721
ID: 452630
Network socket RJ45 STP6a 2x2 (socket), external LSA, white (75.06.8572-64)
Art: 75.06.8572
ID: 452625
HDMI F / F monitor socket (socket), 1x internal 86x86mm HS + HEC + ARC, white (25.02.5048-1)
Art: 25.02.5048
ID: 440074
Universal socket + 1 Shuko + 1RJ-45 retractable with grounding J02L, Input: AC 100-250V 13A, Whit
Art: J02L
ID: 433815
Shipping
Shipping options:
Payment
Payment options:
Warranty, Exchange/Refund
Warranty service is provided by the manufacturer, its period is specified in the coupon and on the website. The warranty period depends directly on the manufacturer and is valid for the entire time. They are denied warranty service only if the goods were damaged or a breakdown occurred due to the user's fault.
If the warranty card does not come bundled with instructions, the store issues it. Representative offices of manufacturers in Ukraine assume responsibility for warranty service.
At the end of the warranty period, experts at the exe.ua service center are ready to help with the repair and maintenance of any equipment.
According to the law, the buyer has the right to return the product without giving a reason within 14 days, but in this case it should not be used, all documents and packaging to it are saved. Kievans will be able to arrive at the address. Riga 8A, BC "Fargo", of. 106 Monday through Friday. Opening hours from 12:00 to 18:00. You should have a purchase check and an ID with you. For residents of other cities it is possible to exchange, service and return by sending to the "New Mail" in the package must attach a scan copy of the warranty card.