Memory card micro SDXC 64Gb Patriot UHS-I (PSF64GMCSDXC10)
| Memory type | micro-SDXC |
| Memory size | 64 GB |
| Class | Class 10 |
| Write speed, up to | 45 MB / s |
| Read speed, up to | 90 MB / s |
| В наявності | Так |
| Manufacturer | Patriot |
| Type of | Memory card |
| Speed | Class 10 |
| Weight of packing | 0.01 kg |
| Warranty | 12 months |
| Card type | microSDXC |
| Memory Capacity (GB) | 64 GB |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.
With this product also bought
Storage device SSD 512GB GOODRAM CX400 Gen.2 2.5" SATAIII 3D TLC (SSDPR-CX400-512-G2)
Art: SSDPR-CX400-512-G2
ID: 355303
Power Extension RITAR G530CU, 220В 10А, 5 розеток, 3,0 м, сечение 3х0,75мм CU, серый (RT-G530-CU)
Art: RT-G530-CU
ID: 353260
See also
Memory card APACER microSDXC 64GB UHS-I U3 V30 A2 Class 10 + SD-adapter (AP64GMCSX10U8-R)
Art: AP64GMCSX10U8-R
ID: 597403
Memory card Kioxia 64GB microSDXC class 10 UHS-I Exceria (LMEX1L064GG2)
Art: LMEX1L064GG2
ID: 373210
Memory card TRANSCEND microSDXC 300S 64GB UHS-I Class 10 + SD-adapter (TS64GUSD300S-A)
Art: TS64GUSD300S-A
ID: 241680
Memory card TRANSCEND microSDXC 300S 64GB UHS-I Class 10 (TS64GUSD300S)
Art: TS64GUSD300S
ID: 236393
Memory card VERBATIM microSDXC Premium 64GB UHS-I Class 10 + SD-adapter (44084)
Art: 44084
ID: 203910
Shipping
Shipping options:
Payment
Payment options:
Warranty, Exchange/Refund
Warranty service is provided by the manufacturer, its period is specified in the coupon and on the website. The warranty period depends directly on the manufacturer and is valid for the entire time. They are denied warranty service only if the goods were damaged or a breakdown occurred due to the user's fault.
If the warranty card does not come bundled with instructions, the store issues it. Representative offices of manufacturers in Ukraine assume responsibility for warranty service.
At the end of the warranty period, experts at the exe.ua service center are ready to help with the repair and maintenance of any equipment.
According to the law, the buyer has the right to return the product without giving a reason within 14 days, but in this case it should not be used, all documents and packaging to it are saved. Kievans will be able to arrive at the address. Riga 8A, BC "Fargo", of. 106 Monday through Friday. Opening hours from 12:00 to 18:00. You should have a purchase check and an ID with you. For residents of other cities it is possible to exchange, service and return by sending to the "New Mail" in the package must attach a scan copy of the warranty card.