Cartridge Jet Tec Epson Stylus C41/C43/C45 Color (110E003913)
This cartridge will provide you with exceptionally high print quality, uniform media coverage and rich black colors when printing documents. High print quality is achieved through strict compliance with the necessary requirements for physical particle size, chemical composition, melting point and electrostatic properties of the toner. In addition, the use of this cartridge will ensure trouble-free and trouble- free operation of your printer .
Consumption depends on how full the page is. On a standard text page, the area under the ink is 5%. This is a standard feature of filling paper with toner and toner consumption rates (cartridge life) are given exactly according to it. The above indicative values are for reference only and may vary significantly for different models of printing devices.
| В наявності | Так |
| Type of | Cartridge |
| Manufacturer | Jet Tec |
| Ink color | не задано |
| Colour | Cyan, Magenta, Yellow |
| Original analog | C13T03904A |
| Compatible with brand devices | Epson |
| View | Unoriginal |
| Compatibility | не задано |
| Compatibility with models | Epson Stylus C41/C43/C45 |
| Equipment | 1 cartridge |
| Print Resource | N.d. |
| Print Resource | N.d. |
| For printer | не задано |
| Capacity | 33 ml |
| Compatible with brand devices | Epson |
| Equipment | 1 cartridge |
| Type of | Jet |
| Colour | Cyan, Magenta, Yellow |
| Compatibility | не задано |
| Type of | Jet |
| View | Unoriginal |
| Weight of packing | 9 kg |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.