Ink WWM CANON GI-490 200г Cyan (C49/C)
WWM inks are designed for continuous ink supply systems, inkjet printers and MFPs. All products of this company are manufactured in factories equipped with modern equipment and complies with international quality standards. The ink has a high light and water resistance, a wide range of colors and clarity of the prints.
Distinctive characteristics:
- improved fixation and chemical resistance;
- optimal price / quality ratio;
- color rendition closest to the original ink;
- full compatibility with original ink.
The continuous ink supply system solves the problem of economical printing and makes buying an inkjet printer economically viable. You need to periodically replenish the ink in the donor, the cost of which is significantly less than the cost of a full set of cartridges.
| В наявності | Так |
| Manufacturer | WWM |
| Type of | Ink |
| Capacity | 200 ml |
| Type of | Compatible |
| Ink type | Water soluble |
| Compatible with brand devices | Canon |
| Colour | не задано |
| Compatibility with models | Canon PIXMA G G4400 Canon PIXMA G G1400/ G2400/ G3400 |
| Compatible with brand devices | не задано |
| Ink color | Cyan |
| Compatibility with models | не задано |
| Capacity | 200 ml |
| Weight of packing | 9 kg |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.