Intercom HikVision DS-KH6210-L (21846)
In your apartment the doorbell rings, but you expect no one. On the other side can be anyone: sellers of cosmetics, representatives of religious organizations, annoying neighbors, and even "guests" from the military registration and enlistment office. In general, softly speaking, not the most desirable visitors. To avoid unnecessary visits, you can buy a Hikvision DS-KH6210-L video intercom .
Hikvision DS-KH6210-L video intercom with a call panel allows you to see who is ringing at your door without going to the peephole, even if you have several doors, a vestibule and a corridor. You can safely talk to the caller without opening the door.
You will be pleasantly surprised not only by the functionality, but also by the design of the video intercom. It will fit into any interior, office, apartment
- Color 7 ″ TFT display
- Display resolution 800x480
- Built-in omnidirectional microphone, noise and echo cancellation
- Connect up to 2 alarm sensors
- Audio communication support between Hikvision IP intercoms
- Answering machine and do not disturb mode
| Manufacturer | Hikvision |
| Type of | Intercom |
| Nutrition | 12V |
| Dimensions | 195 x 132 x 17 mm |
| Colour | White |
| Control | Mechanical |
| Screen | 7 "TFT color |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 12 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.