Housing COUGAR QBX
| Number of internal bays 3.5 " | one |
| Number of bays 2.5 " | four |
| Cooling | Established: Rear: 1 x 90 mm Possibility of additional installation (fans are purchased separately): Front: 1 x 80 mm Above: 2 x 120 mm Rear: 1 x 90 mm Below: 2 x 120 mm Sideways: 1 x 120 mm Water cooling support: side 240/120 mm |
| Additionally | Front I / O port: 2 x USB 3.0 1 x Audio output Expansion slots: 2 Compact size Supports installation of 7 coolers Graphic cards up to 350 mm long PS2 ATX power supply support |
| Dimensions | 178 x 291 x 384 mm |
| Weight | 3.7 kg |
| Maximum height of the CPU cooler | 105 |
| Maximum video card length | 350 |
| Warranty | 12 months |
| В наявності | Так |
| Body material | Plastic |
| Main characteristics | |
| Type of | Housing |
| Manufacturer | Cougar |
| Motherboard form factor | Mini-ITX |
| Type of shell | Mini Tower |
| Power supply, W | Without power supply |
| Cooling system | |
| Maximum height of the CPU cooler, mm | 105 |
| Compartments | |
| Number of compartments 3.5, pcs | 1 |
| Number of compartments 2.5, pcs | 4 |
| Additionally | |
| Colour | The black |
| Maximum length of a video card, mm | 350 |
| Front panel | 2 x USB 3.0 1 х Аудио выход |
| Sizes, mm | 178x291x384 mm |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | |
| Warranty | 12 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.