Fan 80x80x25mm (XPF80.W (XF034))
Xilence XPF80.W (XF034) - a good fan designed to cool the case. Effectively removes warm air, prevents overheating of components and thereby ensures stable and uninterrupted PC operation.
The Xilence XPF80.W (XF034) fan is made from black plastic. Due to the low rotational speed, it has low noise level. What is especially important for those who like to work in silence.
Key Features:
- rotation speed - 1800 rpm;
- noise level - 20 dB;
- dimensions - 80x80x25 mm.
You can buy a fan Xilence XPF80.W (XF034) in our online store. It has a low price, so it is available to everyone. Delivery is carried out in any city of Ukraine.
| В наявності | Так |
| Highlight color | Not |
| Type of connection connector | 3pin / Molex |
| Material | Plastic |
| The size | 80 x 80 x 25 mm |
| Main characteristics | |
| Type of | Fan |
| Manufacturer | Xilence |
| Purpose | For the body |
| Fan size, mm | 80 |
| Fan speed, rpm | 1800 |
| Bearing type | Slip |
| Maximum noise level, dB | 20 |
| Sizes, mm | 80x80x25mm |
| Additionally | |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | |
| Warranty | 12 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.