Noctua fan for enclosures 120x120x25mm SSO2 450 - 2000 rpm 18.8 - 22.6 dB (NF-A12x25 PWM)
Scope of delivery
Low noise adapter (LNA)
4-pin Y-cable
30cm extension cable
NA-AV2 anti-vibration mountings
Anti-vibration gasket for water cooling radiators
Fan screws
Low noise adapter (LNA)
4-pin Y-cable
30cm extension cable
NA-AV2 anti-vibration mountings
Anti-vibration gasket for water cooling radiators
Fan screws
| В наявності | Так |
| Rotation speed control | At the expense of PWM |
| The size | 120 x 120 x 25 mm |
| Pressure | 2.37 mmH2O |
| Bearing type | SSO2 Bearing |
| Mean time to failure (MTBF) | 150000 h |
| Noise level | 22.5 dB |
| Fan power supply | 12V |
| Highlight color | Not |
| Current consumed by fans | 0.14 A |
| Maximum fan speed | 2000RPM |
| Type of connection connector | 4pin |
| Material | Plastic |
| Number of fans | 1 |
| Fan diameter | 120 mm |
| Main characteristics | |
| Type of | Fan |
| Manufacturer | Noctua |
| Purpose | For the body |
| Fan size, mm | 120 |
| Fan speed, rpm | 2000 |
| Bearing type | With self-stabilizing oil pressure |
| Maximum noise level, dB | 22,5 |
| Additionally | |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | |
| Warranty | 72 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.