DAHUA DH-HAC-HFW1220DP (3.6) security camera (DH-HAC-HFW1220DP (3.6 mm) ))
Form Factor: Directional
Video Signal Type: CVBS
AHD
HD-CVI
HD-TVI
Resolution : 2MP
Image sensor: 1/2.9"
Aperture: f/2.0
ISO: 0.02 lux
Lens type: monofocal
Focal Length: 3.6mm
Horizontal Angle of View: 82°
Pan Angle: 0...360°
Tilt Angle: 0 ...87 °
Backlight: IR
Backlight range: 80m
Maximum video resolution: 1920× 1080
Maximum frame rate (PAL): 25 fps
Signal-to-noise ratio: 65dB
Image enhancement technologies: DWDR (software dynamic range)
BLC (backlight compensation)
Audio input: none
Audio output: none
Lens mount: M12
Power supply: DC 12V
Max. power consumption: 5 W
Protection standard: IP67
Operating temperature: -40...60 °C
Max. operating humidity: 95%
Dimensions: 242 × 90 x 90 mm
Weight: 640 g
| Manufacturer | DAHUA |
| Camera type | HD-CVI |
| Resolution | 2 Mp |
| Type of shell | Cylindrical |
| Connection type | Wired |
| Focal length | 3.6 mm |
| Matrix Format | 1/2.9" |
| PoE | No |
| Infrared illumination range | 80 m |
| Protection | IP67 |
| Microphone | Not |
| Colour | White |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 12 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.