Fan NOCTUA NF-P12 redux-1300 PWM
Model: & nbsp; NF-P12 redux-1300 PWM
Diameter: & nbsp; 120 mm
Rotation speed: & nbsp; 300 ... 1300 rpm.
Air flow: & nbsp; 54.36 CFM
Noise level: & nbsp; 19.8 dB
Bearing type: & nbsp; SSO
MTBF: & nbsp; 150,000 hours
Connectors: & nbsp ; 4-pin
Fan speed control: & nbsp; yes
Quantity included: & nbsp; 1 pc.
Dimensions: & nbsp; 120 & times; 120 x 25 mm
Weight: & nbsp; 100 g
Diameter: & nbsp; 120 mm
Rotation speed: & nbsp; 300 ... 1300 rpm.
Air flow: & nbsp; 54.36 CFM
Noise level: & nbsp; 19.8 dB
Bearing type: & nbsp; SSO
MTBF: & nbsp; 150,000 hours
Connectors: & nbsp ; 4-pin
Fan speed control: & nbsp; yes
Quantity included: & nbsp; 1 pc.
Dimensions: & nbsp; 120 & times; 120 x 25 mm
Weight: & nbsp; 100 g
| В наявності | Так |
| Rotation speed control | At the expense of PWM |
| Air flow | 54.32 CFM |
| The size | 120 x 120 x 25 mm |
| Bearing type | SSO Bearing |
| Mean time to failure (MTBF) | 150000 h |
| Noise level | 19.8dB |
| Fan power supply | 12V |
| Highlight color | Not |
| Maximum fan speed | 1300RPM |
| Type of connection connector | 4pin |
| Material | Plastic |
| Number of fans | 1 |
| Fan diameter | 120 mm |
| Main characteristics | |
| Type of | Fan |
| Manufacturer | Noctua |
| Purpose | For the body |
| Fan size, mm | 120 |
| Fan speed, rpm | 300 - 1200 |
| Bearing type | With self-stabilizing oil pressure |
| Maximum noise level, dB | 19,8 |
| Additionally | |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | |
| Warranty | 72 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.