UTP cable Cat.5e, LSZH, 4-pair, 305m, 39-504-5E,, Twisted pair PowerCat 5e
Horizontal PowerCatT U / UTP Cable
The four-pair U / UTP cable PowerCatT is designed for use in high-speed data transmission systems. The cable comes in versions of the outer sheath of polyvinyl chloride or non-combustible low-smoke halogen-free compound LSOH. The cable comes in a 305-meter box package, which facilitates its transportation and makes installation work more convenient.
| Shell type | LSZH |
| Category | category 5E |
| Execution type | unshielded |
| Number in the bay | 305m |
| Volume | 26880 cu. cm. |
| Weight | 9800 grams |
| Length | 320 mm |
| Width | 300 mm |
| Height | 280 mm |
| В наявності | Так |
| Manufacturer | Molex |
| Type of | Cable |
| Type of protection | UTP |
| Category | cat 5e |
| Weight of packing | 9 kg |
| Length (m) | 305 |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.