IP camera POWERPLANT HDW4200ECO
Application: Outdoor
Form Factor: Dome
Resolution: 2 MP
Matrix Size: 1/2.8"
Aperture: f/1.2
ISO: 0.05 lux
Lens type: monofocal
Focal length: 3.6mm
Backlight: IR
Approximate backlight operating range: 30m
Video resolution: 1920×1080 @25/30 fps
Compression format: H.264
Interface : Fast Ethernet
Video Analytics: Motion Detection
Line Crossing
Image Enhancement Technologies: 3D DNR (3D Noise Reduction)
Audio Input: None
Audio output: none
Siren: none
Local storage: none
Lens mount: M12
Power: DC 12V, PoE
Max. power consumption: 3 W
Protection standard: IP66
Operating temperature range: -10...60 °C
Max. operating humidity: 90%
Colour: white
Dimensions: 93 × 122 x 122 mm
Weight: 390 g
Form Factor: Dome
Resolution: 2 MP
Matrix Size: 1/2.8"
Aperture: f/1.2
ISO: 0.05 lux
Lens type: monofocal
Focal length: 3.6mm
Backlight: IR
Approximate backlight operating range: 30m
Video resolution: 1920×1080 @25/30 fps
Compression format: H.264
Interface : Fast Ethernet
Video Analytics: Motion Detection
Line Crossing
Image Enhancement Technologies: 3D DNR (3D Noise Reduction)
Audio Input: None
Audio output: none
Siren: none
Local storage: none
Lens mount: M12
Power: DC 12V, PoE
Max. power consumption: 3 W
Protection standard: IP66
Operating temperature range: -10...60 °C
Max. operating humidity: 90%
Colour: white
Dimensions: 93 × 122 x 122 mm
Weight: 390 g
| В наявності | Так |
| Manufacturer | PowerPlant |
| Camera type | IP camera |
| Resolution | 2 Mp |
| Type of shell | Dome |
| Connection type | Wired |
| Focal length | 3.6 mm |
| Matrix Format | 1/2.8" |
| PoE | Yes |
| Infrared illumination range | 30 m |
| Protection | IP66 |
| Microphone | Not |
| Colour | White |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 12 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.