DS-2CE70DF0T-PF (2.8mm) 2MP ColorVu camera Hikvision
Weight
161g
Material
plastic
Operating temperature
-40°C - 60°C
BLC
Support
DWDR
Support
HLC
Support
White balance
auto/manual
Backlight range
20m
Max. resolution
1920 × 1080
Sensor
2MP CMOS
Min. Sensitivity
0.001 lx (F1.0, AGC on), 0 s IR
Power
12V DC
Noise Reduction (DNR )
3D / 2D
Power Consumption
2.4W
Dimensions
Φ 85 x 81 mm
Axial adjustment
rotation: 0° - 360°, slope: 0° - 75°, rotation: 0° -360°
Gain control (AGC)
Supports
Shutter speed
1/25 - 1/50,000 s
Backlight type
visible light
Viewing angles
H: 98°, V: 51°, D: 115°
Focal length
2.8mm
Frame rate (main stream)
1080p - 25 f/s
161g
Material
plastic
Operating temperature
-40°C - 60°C
BLC
Support
DWDR
Support
HLC
Support
White balance
auto/manual
Backlight range
20m
Max. resolution
1920 × 1080
Sensor
2MP CMOS
Min. Sensitivity
0.001 lx (F1.0, AGC on), 0 s IR
Power
12V DC
Noise Reduction (DNR )
3D / 2D
Power Consumption
2.4W
Dimensions
Φ 85 x 81 mm
Axial adjustment
rotation: 0° - 360°, slope: 0° - 75°, rotation: 0° -360°
Gain control (AGC)
Supports
Shutter speed
1/25 - 1/50,000 s
Backlight type
visible light
Viewing angles
H: 98°, V: 51°, D: 115°
Focal length
2.8mm
Frame rate (main stream)
1080p - 25 f/s
| В наявності | Так |
| Manufacturer | Hikvision |
| Camera type | HD-TVI camera |
| Resolution | 2 Mp |
| Type of shell | Dome |
| Connection type | Wired |
| Focal length | 2.8mm |
| Matrix Format | CMOS |
| PoE | No |
| Infrared illumination range | 20 m |
| Protection | Not |
| Microphone | Not |
| Colour | White |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 12 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.