Videcam TP-Link TAPO-C310 (Tapo C310)
Application: outdoor
Form factor: directional (Bullet)
Resolution: 3 MP
Matrix size: 1/2.7 "
Lens type: monofocal
Focal length: 3.89mm
Aperture: F2.2
Backlight: IR
Approximate working range Backlight: 30m
Video Resolution: 2304x1296 @15fps
Compression Format: H.264
Interface: Wi-Fi
Fast Ethernet
Wi-Fi: 802.11n (2.4GHz)
Video analytics: motion detection
Audio input: built-in microphone
Audio output: built-in speaker
Siren: none
Local Storage: Micro-SD slot up to 128GB
Power: DC 9V/0.6A
Max. power consumption: 5 W
Protection standard: IP66
Operating temperature range: -20...45 °C
Max. operating humidity: 90 %
Colour: white
Dimensions: 142.3 × 103.4.times. 64.3 mm
Weight: 300 g
| В наявності | Так |
| Manufacturer | TP-Link |
| Camera type | IP camera |
| Resolution | 3 MP |
| Type of shell | Cylindrical |
| Connection type | Wired , WiFi |
| Focal length | 3.89 mm |
| Matrix Format | 1/2.7" |
| PoE | No |
| Infrared illumination range | 30 m |
| Protection | IP66 |
| Microphone | There is |
| Colour | White |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 24 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.