Videcam HIKVISION DS-2CE16D0T-IRF(C) (2.8)
Form Factor: Directional
Video Signal Type: CVBS
AHD
HD-CVI
HD-TVI
Resolution: 2 MP
Aperture: f/1.2
ISO: 0.01 lux
Lens type: monofocal
Focal length: 2.8mm
Angle of view Horizontal: 101°
Vertical Viewing Angle: 60°
Diagonal Viewing Angle: 122°
Panning Angle: 0...360 °
Tilt angle: 0...90 °
Backlight: IR
Backlight range: 25m
Maximum video resolution: 1920 × ; 1080
Maximum frame rate (PAL): 25 fps
Interfaces and ports: 1 × BNC
Picture Enhancement Technologies: DWDR (Program Dynamic Range)
BLC (Backlight Compensation)
HLC (High Light Compensation)
Audio Input: None
Audio output: none
Lens mount: M12
Power supply: DC 12V
Max. power consumption: 3 W
Protection standard: IP67
Operating temperature: -40...60 °C
Max. operating humidity: 90%
Dimensions: ø70 × 137.8 mm
Weight: 260 g
Video Signal Type: CVBS
AHD
HD-CVI
HD-TVI
Resolution: 2 MP
Aperture: f/1.2
ISO: 0.01 lux
Lens type: monofocal
Focal length: 2.8mm
Angle of view Horizontal: 101°
Vertical Viewing Angle: 60°
Diagonal Viewing Angle: 122°
Panning Angle: 0...360 °
Tilt angle: 0...90 °
Backlight: IR
Backlight range: 25m
Maximum video resolution: 1920 × ; 1080
Maximum frame rate (PAL): 25 fps
Interfaces and ports: 1 × BNC
Picture Enhancement Technologies: DWDR (Program Dynamic Range)
BLC (Backlight Compensation)
HLC (High Light Compensation)
Audio Input: None
Audio output: none
Lens mount: M12
Power supply: DC 12V
Max. power consumption: 3 W
Protection standard: IP67
Operating temperature: -40...60 °C
Max. operating humidity: 90%
Dimensions: ø70 × 137.8 mm
Weight: 260 g
| В наявності | Так |
| Manufacturer | Hikvision |
| Camera type | HD-TVI camera |
| Resolution | 2 Mp |
| Type of shell | Cylindrical |
| Connection type | Wired |
| Focal length | 2.8mm |
| Matrix Format | CMOS |
| PoE | No |
| Infrared illumination range | 25 m |
| Protection | IP67 |
| Microphone | Not |
| Colour | White |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 12 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.