Projection screen Elite Screens 100" 221*124.5 (T100UWH)
The T100UWH Portable Projection Screen, ideal for presentations, is a proven and reliable portable projection screen that combines precision, elegance, and design reliability. Its sturdy construction will withstand harsh daily use, while the adjustable locking ring provides ease in adjusting height settings.
| Screen format | 16: 9 |
| diagonal | from 100 "to 150" |
| Diagonal projection screen | 100 |
| Material | MaxWhite |
| body material | duralumin |
| Colour | black |
| remote control | not |
| Volume | 50184 cu. cm. |
| Weight | 9400 grams |
| Length | 2460 mm |
| Width | 170 mm |
| Height | 120 mm |
| В наявності | Так |
| Type of | Projection screen |
| Manufacturer | Elite Screens |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 24 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.
With this product also bought
Wall cabinet Merlion 9U 19'' 600*450*500 (W*D*H) mm , black (Ml3-6409 / 23527)
Art: Ml3-6409
ID: 636735
Shelf 19" Hypernet 1U deep 200mm, cantilever (CS-200-1U-BLACK)
Art: CS-200-1U-BLACK
ID: 220063
Cable manager Hypernet 19'' 1U with a cover for a cabinet or rack, metal (CM-1U) (NETS-CM-1U)
Art: NETS-CM-1U
ID: 54681
See also
Shipping
Shipping options:
Payment
Payment options:
Warranty, Exchange/Refund
Warranty service is provided by the manufacturer, its period is specified in the coupon and on the website. The warranty period depends directly on the manufacturer and is valid for the entire time. They are denied warranty service only if the goods were damaged or a breakdown occurred due to the user's fault.
If the warranty card does not come bundled with instructions, the store issues it. Representative offices of manufacturers in Ukraine assume responsibility for warranty service.
At the end of the warranty period, experts at the exe.ua service center are ready to help with the repair and maintenance of any equipment.
According to the law, the buyer has the right to return the product without giving a reason within 14 days, but in this case it should not be used, all documents and packaging to it are saved. Kievans will be able to arrive at the address. Riga 8A, BC "Fargo", of. 106 Monday through Friday. Opening hours from 12:00 to 18:00. You should have a purchase check and an ID with you. For residents of other cities it is possible to exchange, service and return by sending to the "New Mail" in the package must attach a scan copy of the warranty card.